Jeffrey Epstein?

Spread the love

 

Co działo się na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina?

Kim był Jeffrey Edward Epstein?
Urodził się 20 stycznia 1953roku. Zmarł w swojej celi 10 sierpnia 2019 roku.
Był amerykańskim finansistą, skazanym za przestępstwo seksualne.
Swoje życie zawodowe rozpoczął jako nauczyciel, następnie przeszedł do sektora bankowego i finansowego na różnych stanowiskach. Pracował w Bear Stearns, zanim założył własną firmę. Stworzył elitarny krąg i pozyskał wiele kobiet i dzieci, które były następnie wykorzystywane seksualnie przez Epsteina i gości, których zapraszał na orgie.

W 2005 roku policja w Palm Beach na Florydzie rozpoczęła dochodzenie w sprawie Epsteina po tym, jak rodzic skarżył się, że wykorzystał seksualnie jego 14-letnią córkę. Epstein przyznał się do winy i został skazany w 2008 roku przez sąd stanowy Florydy za sprowadzenie dziecka do prostytucji i nagabywanie prostytutki.
Odsiedział prawie 13 miesięcy w areszcie. Został skazany tylko za te dwa przestępstwa w ramach kontrowersyjnej ugody; urzędnicy federalni zidentyfikowali 36 dziewcząt, niektóre w wieku zaledwie 14 lat, które Epstein rzekomo wykorzystał seksualnie.

Epstein został ponownie aresztowany 6 lipca 2019 r. pod zarzutem federalnym za handel seksualny nieletnich na Florydzie i w Nowym Jorku. Zmarł w swojej celi 10 sierpnia 2019 roku. Lekarz sądowy uznał śmierć za samobójstwo.
Jednak prawnicy Epsteina zakwestionowali to orzeczenie. Jednak co do prawdziwej przyczyny jego śmierci są wątpliwości. Ponieważ jego śmierć wykluczyła możliwość postawienia zarzutów karnych, sędzia oddalił wszystkie zarzuty karne w dniu 29 sierpnia 2019 r. Epstein przez dziesięciolecia był związany z Ghislaine Maxwell, która spotykała się z zarzutami pozyskiwania i handlu seksualnego nieletnimi dziewczynami dla Epsteina, co doprowadziło do jej aresztowania przez FBI 2 lipca 2020 r. Epstein utrzymywał również wieloletnią przyjaźń z księciem Andrzejem, księciem Yorku.