Sekretarz wykonawczy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych za drastycznym zmniejszeniem liczby ludzi na Ziemi.

Spread the love

Christina Figures, sekretarz wykonawczy Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych przyznała, że „ziemia jest przeludniona” i należy podjąć kroki, aby ludzi było mniej. Jej zdaniem taka sytuacja grozi zbyt dużą produkcją gazów cieplarnianych.

Twierdzi, że do 2050 roku będzie żyło na Ziemi 9 miliardów ludzi. To stanowczo za dużo. Uważa, że mniej ludzi będzie wywierało mniejszą presję na zasobach naturalnych.

Prowadzący zapytał, czy to jest liczba przesądzona. 9 miliardów i koniec? nie da się tego zmienić?

Figureles odpowiedziała, że jest presja w systemie aby iść w tym kierunku. Możemy je (te liczby) na pewno zmienić. Zmienić te liczby, i powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby je zmienić. Zmienić te liczby.

Twierdzi, że już dziś przekraczamy „ładowność planety” Dzisiaj!
Nie mówiąc nic o dodaniu populacji, która na pewno przekraczała by naszą „ładowność”. I tak. Powinniśmy zrobić wszystko co możliwe.
Jednak nie możemy popaść w uproszczoną opinię mówiąc, że jedynie samo ograniczenie populacji rozwiąże problem, który nie jest. To nie jest albo / albo tylko „i” i „także”

Wcześniej mówiła o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych.

Rozmowa odbyła się w 2017 roku.

Rozmowa odbyła sie w 2017 roku ale jest prawdopodobnie  elementem planu opracowanego przez ONZ w 1992 mającego na celu „ratowanie Ziemi” o nazwie Agenda 21. Tutaj można poczytać w języku angielskim co zostało uchwalone Agenda2 1.pdf

Więcej do posłuchania poniżej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.