Kłamstwa Białorusinów.

Spread the love


Natknąłem się na białoruską stronę rządową, gdzie roi się od kłamst i antypolskiej propagandy.

Tłumaczenie tytułu:

Obóz dla uchodźców Usnazh Gurna: polskie siły bezpieczeństwa brutalnie pokonały zdesperowanych Afgańczyków

Dziś uchodźcy z Afganistanu, którzy od ponad dwóch miesięcy mieszkają na granicy po polskiej stronie, zmęczeni bezczynnością i obojętnością polskich władz, nieludzkimi warunkami i brakiem perspektyw na otrzymanie odpowiedzi na swoje wnioski o azyl w Polsce podjęły krok rozpaczy.

Pod tym tekstem pokazane jest zdjęcie jak polski żołnierz używa gazu pieprzowego przeciwko najeźcy, który niszczy ogrodzenie na granicy. Nie wklejam go aby nie łamać ewentualnych praw autorskich. Niżej podaję link do artykułu a na samym dole wklejam zrzut ekranu artykułu.

Dalej daję tłumaczenie tekstu z j. rosyjskiego
Zdając sobie sprawę, że strona polska tak naprawdę nie bierze pod uwagę składanych przez nich petycji i będzie nadal obojętnie przyglądać się ich udręce, nie podejmując żadnych działań w celu rozwiązania sytuacji, niektórzy Afgańczycy próbowali pokonać niebezpieczne przeszkody. W rezultacie Afgańczycy zostali dotkliwie pobici i zatrzymani przez polskie siły bezpieczeństwa za pomocą gazu pieprzowego.

Po pół godzinie, co uchodźcy, m.in. kobiety i dzieci trzymano na muszce leżąc na zimnej i wilgotnej ziemi, wywożono ich w kajdankach w głąb Polski. Takie działania są sygnałem dla społeczności międzynarodowej, aby zwracać uwagę na to, co tak naprawdę dzieje się z cudzoziemcami na terenie Polski. Zwłaszcza po tym, jak Polska przestała wpuszczać na tereny przygraniczne przedstawicieli mediów i organizacji praw człowieka i zaczęła starannie ukrywać prawdę przed swoimi obywatelami, uciszając istnienie spontanicznego obozu Afgańczyków na ich terytorium.

Przypomnijmy, że ci afgańscy uchodźcy byli przetrzymywani w różnych częściach Polski i wywiezieni przez polskie siły bezpieczeństwa na granicę jeszcze w sierpniu tego roku. Afgańczycy złożyli wniosek o ochronę. Dokumenty cudzoziemców znajdują się w Polsce. Przekazali je swoim przedstawicielom prawnym, którzy wielokrotnie zwracali się do władz polskich z prośbą o rozwiązanie tego problemu. Również ONZ i ETPCz, a także organizacja praw człowieka Amnesty International wielokrotnie zwracały uwagę ONZ i ETPC na potrzebę udzielenia pomocy grupie afgańskich uchodźców. Jednocześnie przedstawiciele międzynarodowych organizacji praw człowieka wielokrotnie zwracali uwagę, że przymusowe wydalanie osób ubiegających się o azyl jest sprzeczne z prawodawstwem europejskim i międzynarodowym.

 

Koniec tłumaczenia.

Strona Białoruska nie wspomina, że sama tych „imigrantów” przywozi samolotami i później pod granicę z Polską autami. Są ich tysiące a będzie więcej.

Na stronie businessinsider.com.pl Czytamy:

Kryzys na granicy. Niemcy zapowiadają jeszcze więcej lotów z migrantami na Białoruś

Niemieckie służby kręgi bezpieczeństwa szacują, że na Białorusi ląduje obecnie około 800 do 1 tys. migrantów dziennie

Według nowego rozkładu lotów mińskiego lotniska do marca planuje się tam około 40 przylotów tygodniowo z krajów Bliskiego Wschodu, a wkrótce takie loty być może będą obsługiwane przez pięć kolejnych lotnisk na Białorusi, w tym jedno z Grodnie, niedaleko granicy z Polską – pisze dziennik „Die Welt”, powołując się na przedstawicieli niemieckich władz.

 

Film ze strony https://gpk.gov.by/news/gpk/127374/

Skomentuj artykuł

Poniżej zrzut ekranu z białoruskiej strony.
Kliknięcie w obraz zostaniecie przeniesieni na tamtą stronę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.