Po imprezie 2G w klubie w Münster: 83 zarażonych osób

Spread the love

Po nocnej imprezie w klubie Cuba Nova w Münster na początku września zarejestrowano 83 nowe infekcje koronawirusem. Ogłosiło to miasto Münster.
Służba zdrowia w Münster spodziewała się już dalszych przypadków, gdy wyszły na jaw pierwsze infekcje, ponieważ według miasta w wieczór imprezy w klubie przebywało około 380 osób. Reguła *2G została zastosowana na imprezie 3 września: wszyscy goście stwierdzili, że zostali zaszczepieni lub ozdrowieńcy. Departament zdrowia obecnie to sprawdza. Poprosił 64 zarażonych z Münster o dowód szczepienia, a 59 już je dostarczyło.

Dobra koncepcja higieny.
Koncepcja higieny wprowadzona przez dotknięty kryzysem klub „Cuba Nova” w połowie sierpnia jest oceniana przez miasto jako wzorcowa. Odpowiada wymogom regulacji 3G. W niniejszej sprawie operatorzy klubów ograniczyli się do 2G niezależnie iw ramach regulaminu wewnętrznego. Według firmy zajmującej się konserwacją, testowane systemy wentylacyjne również przekroczyły wymagania, według miasta Münster.

Trudna obserwacja
Śledztwo idzie pełną parą, dokładna liczba bliskich kontaktów jest nadal nieznana, ponieważ obecne przepisy dotyczące ochrony przed koronawirusem SARS-CoV-2 w Nadrenii Północnej-Westfalii nie zapewniają identyfikacji gości, poszukiwanie dalszych kontaktów, których może dotyczyć problem, jest trudne.

Departament zdrowia w Münster zaleca wszystkim gościom „Cuba Nova” od 3 września poddanie się testowi obywatelskiemu. Każdy, kto ma objawy, powinien skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

*Od poniedziałku 23 sierpnia 2021 roku w całych Niemczech obowiązuje tzw. zasada 3G (Geimpfte, Genesene, Getestete, pol. zaszczepiony, wyleczony, przetestowany).

 

Źródło: https://www1.wdr.de/nachrichten/westfalen-lippe/corona-infektionen-clubbesuch-muenster-100.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.