19-latek hospitalizowany na OIOM w kilka dni po otrzymaniu drugiej szczepionki Pfizer

Spread the love

19-latek trafił do szpitala z zapaleniem mięśnia sercowego pięć dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki na koronawirusa – poinformowała w poniedziałek pogotowie ratunkowe Terem.

 

Według kliniki wciąż nie potwierdzono, że stan zapalny rozwinął się jako efekt uboczny szczepienia. Jednak według amerykańskiego National Institutes of Health zgłoszono wiele przypadków zapalenia mięśnia sercowego związanego z COVID-19.

„Fakt, że objawy pojawiły się natychmiast po szczepieniu, nasuwa podejrzenie, że stan zapalny mogła wywołać reakcja immunologiczna” – powiedział dr Abdulhadi Farojeh, dyrektor medyczny Terem.
Młody mężczyzna był leczony w ośrodku Terem w Modi’in w niedzielę wieczorem, po czym został przeniesiony w celu dalszego leczenia do Shamir Medical Center w Tzrifin.

Według dr Badarniha Bahaa, od momentu otrzymania drugiej dawki doświadczył przyspieszonego bicia serca, duszności i ostrych bólów promieniujących po jego lewym ramieniu.
Terem wykonał badania krwi, które ujawniły zapalenie serca.
Bez leczenia zapalenie mięśnia sercowego może prowadzić do arytmii serca, a nawet śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.